SERGİLER

Gelecek Sergiler

Geçmiş Sergiler

“DÜNYA”

2 Eylül – 19 Eylül Cumartesi

 

“Doğanın büyüleyici görünümünü yaratıcı formlarla bezeyen binlerce etken var dünyamızda. Bazen içinden yürüyerek geçtiğiniz bir su birikintisindeki ağacın yansıması, bazen de bir binanın üzerine düşen gölgesi... Bazen de kafanızı kaldırıp baktığınız gökyüzündeki ışık oyunları…”

Mimarlık ve tasarım bilgisini fotoğraf sanatıyla buluşturan Pelin Özgen Piker, “Dünya” isimli ilk sergisini, 2 Eylül’de sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Aynı zamanda Kaleseramik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü’de olan Piker’in sergideki çalışmaları, mimari yapılar ve doğa formlarından oluşuyor.

“HA:LE”

25 Aralık – 11 Ocak Cumartesi

 

 

25 Aralık Çarşamba akşamı açılışı gerçekleştirilecek ''HA:LE'' sergisi sanatseverlerle buluşacak.

1998 yılında International La’Salle akademiden mezun olmanın ardından Mimar Sinan Üniversitesi Bilgisayar destekli moda tasarımı eğitimi gören Hale Aydar uzun süredir de Moda Tasarımcısı olarak tekstil sektöründe çalışmaktadır.

“ART by kg”

03 Aralık Salı – 21 Aralık Cumartesi

 

Pınar Birim’ in   ‘ART by Kg’  temalı sergisi 3 - 21 Aralık tarihleri arasında Goba Art&Design ‘da gerçekleşti.

1990larda “Headache” isimli kendi punk grubunun grafiklerini, kaset kapaklarını ve afişlerini yaparak tasarıma adım atan Pınar Birim, 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde grafik tasarım bölümünü kazanmış ve üniversite hayatı boyunca da profesyonel anlamda tasarım yapmaya başlamıştır.

“TASARIMCI / FOTOĞRAF”

11 Kasım Pazartesi – 30 Kasım Cumartesi

 

 

22 Ekim Salı akşamı açılışı gerçekleştirilecek

''TASARIMCI / FOTOĞRAF'' karma sergisinde beş tasarımcının şehir fotoğrafları, sanatseverlerle buluştu.

Sergide Arif Özden, Gökhan Sarıtürk, Hakan Helvacıoğlu, Öznur Turan Eke ve Tanju Özelgin'in fotoğrafları yer alıyor.

DEMET TUFAN

''Anlamları Biz Yükleriz''

1 Ekim Salı – 19 Ekim Cumartesi

Mimar Sinan Üniversitesi Seramik Bölümü’nde öğrenim görmüş olan Demet Tufan, yaklaşık beş sene önce yapmaya başladığı resimleri ve kolajları ile dünyanın içinde yaşanan devinimi anlatırken hızla ilerlemekte olan teknolojinin peşinden koşan insanların nasıl yalnızlaştıklarını ve birbirlerini es geçtiklerini vurguluyor.

Hayatı bir labirente dönüştüren kaos duygusu ve kalabalıktaki herkesin yalnızlığı, Tufan’ın işlerinde görülüyor. Tıpkı onun yüklediği anlamlar gibi…

KEREM DURUKAN

“Untitled”

10 Eylül Salı – 28 Eylül Cumartesi

 

“Untitled”, Kerem Durukan’ın farklı teknik ve estetik deneylere giriştiğini müjdelemesinin yanı sıra, bugüne kadarki sanatsal yolculuğunun dinamik bir retrospektifi olma özelliğini taşıyor.

Kolaj ve akriliği bir arada kullanarak geçmiş dönem yapıtlarını Yeni Çağdaş Sanat’ın gözüyle yeniden ele alan Durukan, asıl çıkış noktası Primitivizm ile Pop Sürrealizm’i ortak bir düzlemde birleştiriyor.

GÜRCAN BULUT

''studiotimtim''

21 Mayıs Salı – 30 Haziran Pazar

 

On yılı aşkın çalışma dönemi süresince, çeşitli ölçeklerde iç mekan projeleri ve beraberinde ürün tasarımları oluşturmuştur. 2018 yılında mobilya, aydınlatma ve aksesuar tasarımı odaklı ‘studiotimtim’ markasını kurmuştur.

Gürcan Bulut; diğer canlılar ile evrenimizi, eşyalar ile de mekanlarımızı paylaşıyor olmamız arasında bir bağ kurarak sınırlı sayıda ürettiği yaşam dolu objelerden oluşan bu koleksiyon ile, eğlenceli bir dünyanın kapılarını açıyor.

HASİP ÖZBUDUN / SERTAN ÖZBUDUN

‘ BIOPHILIA‘

30 Nisan Salı – 18 Mayıs Cumartesi

İki tasarımcının sanatla olan birlikteliği aslında üniversite yıllarına dayanıyor.. Sergi için yoğunlaşma ise, yıllardır birlikte çalışan ikiliden, Sertan Özbudun’un şehir değiştirip Amsterdam’a taşınması ile başlıyor.. Amsterdam ve İstanbul arasında devamlı gidip gelen iki kardeşin yeni başlangıçlar üzerine kurguladıkları bu serginin teması ‘Biophilia’ ..

‘Biophilia’; herşeyin başlangıcı doğaya dayalıdır demektedir..

‘Biophilia’; yaşama ve yaşayan sisteme karşı duyulan sevgidir…

‘Biophilia’; insan benliğini ve diğer yaşayan sistemler arasında iç güdüsel bir bağ olduğunu öne sürer..

  ENGİN UYSAL

‘ GEZİLERİMDEN İZLENİMLER ‘

11 Nisan Perşembe – 27 Nisan Cumartesi

Engin Uysal’ın  ‘Gezilerimden İzlenimler ‘ İsimli sergisi ;11 Nisan – 27 Nisan tarihleri arasında Goba Art&Design gerçekleşiyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Endüstri Ürünleri Bölümünden 1996 yılında mezun olan Engin Uysal , hobi olarak yaptığı resim çalışmalarına 2014 yılı itibariyle hız vermiştir.

Çizim yeteneğini son on yıldır yaptığı gezilerinden edindiği izlenimler ve doğa tutkusuyla birleştirerek ilk kişisel sergisini açmaya karar vermiştir.

‘MİMAR | SANAT‘

26 Mart Salı – 8 Nisan Pazartesi

 

Beyoğlu’nda bulunan Goba Art & Design’da, 26 Mart Salı akşamı açılışı gerçekleştirilen ve mekanın ilk sergisi olan ‘Mimar/Sanat’ta, Arif Özden, Kerem Erginoğlu, Müge Hansoy Kınacı, Mustafa Toner, Oğuz Yalım, Sinan Kafadar’ın çalışmaları yer aldı.

Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad.  Şimal Sok. Belkıs Apt. 3A-Beyoğlu İSTANBUL

Tel: +90 532 451 80 85

© 2019 by Goba artdesign.

  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram